Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Irma Libohova

Tags: Irma Libohova, Motrat Libohova

Origin: Tiranë      Age: 58   Zodiac sign: Dashi  
Irma Libohova is a very famous singer in easy listening music. Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Irma Libohova, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Aj...

>> Full biography >>


  • Find Irma Libohova on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  77

Pranga Malli (2010)

.png" content="5" width="160" height="31">

Preke Hunden (2006)

.png" content="5" width="160" height="31">

Mollaxhiu (2003)

.png" content="5" width="160" height="31">

Napoloni (2000)

.png" content="5" width="160" height="31">

23...53 (1997)

.png" content="5" width="160" height="31">

Albanian Radiotelevision (1991)

.png" content="5" width="160" height="31">

Arvanitase

.png" content="5" width="160" height="31">

Shamia E Beqarit


» Add A Song »


Mollaxhiu
Goce Do Martohesh
Ke Do Doje Ti
Zgjodha Njerine
Preke Hunden
Stop
Tango Dashurie
Helmimet Ne Kosov

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017