A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Libohova

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  85
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Irma Libohova is a very famous singer of Pop, Modern Traditional & Easy Listening music. Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Irma Libohova, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Aj...

>> Full biography >>


Eranda Libohova

(Her sister)

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Pranga Malli (2010)

Preke Hunden (2006)

Mollaxhiu (2003)

Napoloni (2000)

23...53 (1997)

Albanian Radiotelevision (1991)

Shamia E Beqarit

Arvanitase


» Add A Song »

Zgjodha Njerine
Bekimi I Nënës
Stop
Ke Do Doje Ti
Tango Dashurie
Helmimet Ne Kosov


Also Check:

Elvana Gjata

Xhensila Myrtezaj

Eli Fara

Artiola Toska

Bleona Qereti

Enca

Luana Vjollca

Baby G

Vaçe Zela

Aurela Gaçe


Tags: Irma Libohova, Motrat Libohova

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018