A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismet Bexheti

Tags: Ismet Behgjeti, Ismet Bexheti

Origin: Kumanovë    Residence:        Age: 52   Zodiac sign: Luani  
Ismet Bexheti is a popular singer in traditional music. Ismet Behgjeti është nje nga këngëtar i njohur ne mbarë trevat shqiptare i lindur ne Kumanovë, dhe ka 12 vite që jeton në Prishtinë. Ai është i martuar dhe ka dy djem dhe një vajzë. Në Qershor 2003, Ismet Bexheti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Pres Yll I Mengjesit". Më datë 21 Prill 2012, Gold AG & Ismet Bexheti publikojnë videoklipin "Komandant". Më datë 31 Maj 2012, Ismet Bexheti publikon videoklipin "Balada E Nenes". Në ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  44

Moj Fisnike (2012)

Shpirti S'plaket Kurrë


» Add A Song »


Balada E Nenes

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018