A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismet Peja

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  29
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Age:
  • 81
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ismet Peja is a popular singer of Citizens' Traditional music. Ismet Peja është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar. Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë. Në Qershor 1970, Ismet Peja merr pjesë në Akordet E Kosoves 1970 me këngën "Ne Agim Heret U Qova". Alb...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Këngë Të Vjetra Qytetare (2012)

Robi Plaket Kur Don Vete

101%

Kenge Dasmash

Brez Pas Brezi Do Ti Kendojme

Kosovë, Oj Nënë


» Add A Song »

Robi Plaket Kur Don Vet
Knoma Kengen Sa T`jam Gjalle
Me Kange Te Mija Jeni Rrit
Nuseron Jarja Me Ty
Hajt T'ja Thojme Nje Kenge Te Bukur


Related Artists:

Kerim Palloshi

Agim Elmazi

Vegim Furra

Nehat Ferati

Durim Malaj

Isuf Berisha

Besnik Nurkollari

Uran B

Ever-B

Behxhet Korpuzi


Tags: Ismet Peja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018