A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismet Peja

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Age:
  • 80
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ismet Peja is a popular singer of Citizens' Traditional music. Ismet Peja është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar. Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë. Në Qershor 1970, Ismet Peja merr pjesë në Akordet E Kosoves 1970 me këngën "Ne Agim Heret U Qova". Alb...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Këngë Të Vjetra Qytetare (2012)

Kenge Dasmash

Brez Pas Brezi Do Ti Kendojme

Kosovë, Oj Nënë

Robi Plaket Kur Don Vete

101%


» Add A Song »

Robi Plaket Kur Don Vet
Me Kange Te Mija Jeni Rrit
Knoma Kengen Sa T`jam Gjalle
Hajt T'ja Thojme Nje Kenge Te Bukur
Nuseron Jarja Me Ty


Related Artists:

Kerim Palloshi

Laurant Halimi

Flamur Plakaj

Xhino

Fehmi Kastrati

Besnik Dragaj

Uran B

Ever-B

Indigoman

Bita


Tags: Ismet Peja

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018