A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Roganë 
  • Age:
  • 68
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Izet Kallaba is a popular songwriter. Kompozitori dhe artisti Izet Kallaba, është krijues i mirëfilltë i muzikës së lehtë, i këngëve popullore, i këngëve korale dhe orkestrale. Veprimtaria e tij në muzikëtari, është e gjerë, e thellë, dhe e vlerësuar me çmime të para, të dyta, dhe me mirënjohje e diploma festivalesh. Izet Kallaba kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa Shkollën e Mesme të Muzikës në Prizren. I nxitur nga frymëzimet për këngën dhe të bukurën, Izeti rend të njo...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Marjan Deda

Riza Dolaku

Dino Zigelli

Zef Coba

Gac Cuni

Klevis Gjergji

Stivart Cela

Edmond Veizaj

Leonard Canhasi

Ylber Asllanaj


Tags: Izet Kallaba

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018