A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Roganë 
  • Age:
  • 68
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Izet Kallaba is a popular songwriter. Kompozitori dhe artisti Izet Kallaba, është krijues i mirëfilltë i muzikës së lehtë, i këngëve popullore, i këngëve korale dhe orkestrale. Veprimtaria e tij në muzikëtari, është e gjerë, e thellë, dhe e vlerësuar me çmime të para, të dyta, dhe me mirënjohje e diploma festivalesh. Izet Kallaba kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa Shkollën e Mesme të Muzikës në Prizren. I nxitur nga frymëzimet për këngën dhe të bukurën, Izeti rend të njo...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Andi Dhoska

Sabri Bajgora

Marjan Deda

Florian Zyka

Brikel Guga

Ilir Livoreka

Efraim Kastrati

Gazmend Mullahi

Kushtrim Hajrullahu

Ejup Shabani


Tags: Izet Kallaba

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018