A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Shaqiri

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Shkup 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Jehona Shaqiri is a singer and songwriter. Kompozitore-kitariste-kengetare Akademia e muzikes-Tetove Vendbanimi Prishtine - Tetove Themeluese e rock bandit te pare shqiptare te vajzave Terror 1994 (solo kitariste) 5 vite koNcerte Ne mbare kosoven deri te akordet e kosoves 1995 Kampione dhe finaliste tenisit ne Kosove-Prishtine 5 vite me rradhe ne vitin 92/93/94/95/96 Aktualisht antare e bandit JehonaBand (vokal kitare) Fituese e festivalit Kosova Fest 2007 keng...venera imeri muz...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Eva

Keda Braja

Evi Cenga

Klea Jashari

Anxhela Berberi

Mergime Emini Latifi

Lenna

Brikey

Ana Ramadani

Rina Hasani


Tags: Jehona Shaqiri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018