A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jericho

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Jericho is a popular group/singers of Rock music. Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Kosovës dhe Shqipërinë e veriut. Jericho është një grup shqiptar, kosovar nga Prishtina, i formuar në vitin 1997. Antarët e grupit jane: Petrit Çarkaxhiu - Vocal & Rhythm Guitar, Leonard Canhasi - Solo Guitar, Suad Jamini - Bass Guitar dhe Visar Rexha - Drums. Përveç instrumenteve standarde rock, ata gj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Petrit Çarkaxhiu

(Current member)

Leonard Canhasi

(Current member)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Black Storm

Anatema

Curlies

Haliband

Red Dog

Sunrise

Permit Of Stay

Germs

Bystander

Premenstrual Syndrome


Tags: Jericho, Jeriho, Petrit Çarkaxhiu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018