A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jeta Abazaga

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Jeta Abazaga is a popular singer of Modern Traditional & Folk Ballads music. Në Gjakovë rrjedha e talenteve të muzikës kurrë nuk ndalet. Kjo është e veçanta e qytetit që ka traditën për kulturën dhe që ka vulën e suksesit në këtë fushë. Ajo ka përfunduar gjimnazin “Hajdar Dushi” në Gjakovë. Në Qershor 2005, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2005 me këngën "Bleta Dhe Lulja". Në Qershor 2007, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2007 me këngën "Kurreshtja". Më datë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Artesa Retkoceri

Majlinda Kryeziu

Nada Gjyriqi

Lorina Dula

Adelina Jashari

Arbnora Rexhepi

Besiana Veselaj

Edita Sopjani

Aida Ramadani

Ardiana Martinaj


Tags: Jeta Abazaga

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018