A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jeta Abazaga
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Jeta Abazaga is a popular singer. Në Gjakovë rrjedha e talenteve të muzikës kurrë nuk ndalet. Kjo është e veçanta e qytetit që ka traditën për kulturën dhe që ka vulën e suksesit në këtë fushë. Ajo ka përfunduar gjimnazin “Hajdar Dushi” në Gjakovë.

Në Qershor 2005, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2005 me këngën "Bleta Dhe Lulja".

Në Qershor 2007, Jeta Abazaga & Mjellma Abazaga marrin pjesë në Polifest Kids 2007 me këngën "Kurreshtja".

Më datë 3 Korrik 2014, Jeta Abazaga publikon videoklipin "Bukuroshi". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Do të thonim, bukuroshja i këndon bukuroshit! Shpejt u bë hit në valët e Radio Gjakovës,” ndërsa prezenca e saj në programet televizive, me këngën dhe me gjithë bukurinë dhe sharmin, bënë të shpresojmë se Jeta po vazhdon rrugën e vashave gjakovare që kanë bërë emër në skenën tonë.

Më datë 14 Prill 2018, Jeta Abazaga publikon videoklipin "S'ke Kismet". Teksti u shkrua nga vetë Jeta Abazaga. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018