A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Johann Wolfgang Von Goethe

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  5
(1749-1832)  
  • Origin:
  • Frankfurt 
BIOGRAFIA: Johann Wolfgang Von Goethe is a famous writer. Johann Wolfgang Goethe lindi në Frankfurt am Main dhe vdiq në Weimar të Gjermanisë. Në vitin 1782 atij ju dha titulli noblesk "Johann Wolfgang von Goethe". Gëte ishte jo vetëm një penë e zjarrtë e poezisë gjermane, por dhe një dramaturg e publicist i disa veprave letrare me tematikë shkencore. Pas vitit 1776 Gëte mori përsiper edhe detyra politike dhe organizative në oborrin e Weimarit. Krijimtaria letrare e Gëtes përmban një numër të konsider...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Heinrich Heine

Bertolt Brecht

Hermann Hesse

Marin Sorescu

Rainer Maria Rilke

Luke Morgan

Erich Fried

Guillaume Apollinaire

James Joyce

Edmund Spenser


Tags: Johann Wolfgang Von Goethe, Johan Volfgang Gëte

Johann Wolfgang Von Goethe in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018