A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
John Shahu

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  36
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Australi 
BIOGRAFIA: John Shahu is a singer of Pop & R&B music. English: John attended Kedron State High School at the age of 14. He was born in Albania and has been a resident in Australia since 2007. He even had to learn to speak English when he first arrived! John has been a student of Neridah Vocal Studio and he also does weekly guitar lessons. John loves playing and singing Reggae and R&B and he also writes his own songs. He aspires to be a professional performer. Shqip: John lindi ne Tirane ne viti...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Arjali

Rilind Kallaba

Diego Gomes

Joan Mezini

J Gashi

Florian Nazifi

Liroo

Drilond Tahiri

Faraon

Geri (M)


Tags: John Shahu

John Shahu in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018