A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jolanda Dhamo

Tags: Jolanda Dhamo, Jolanda, Lola

Jolanda Dhamo is a popular singer of Easy Listening music. Edhe pse kur ajo u ngjit në skenë në vitin 1981 ishte vetëm 16 vjeçe, atëherë bukuria dhe trupi i gjatë ishin një plus për të, si për të gjitha këngëtaret e vërteta. Ka qenë e privilegjuar dhe ndër këngëtaret më të mira në atë kohë, dhe aktualisht ka arritur të zgjerojë repertorin e saj me shumë këngë të lehta, popullore e ritmike për sa i perket muzikës. Ka qenë një femër me shumë humor, por ajo vetë ka pohuar se jeta e vështirë e një artisteje ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

I Lodhuri (2005)

Per Mua Je (2003)

Deti Dhe Kurbeti (2002)


» Add A Song »


Nene Dhe Zot
Sa Me Mungon
Vetmia Flet
Deluzion
Dashuria S'eshte Loje
Jeto Me Hijen Tende
Me Fal Une Te Them
Lejla
Falja
Ku Humbe Dashuri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018