A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jon Tarifa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Hollandë 
BIOGRAFIA: Jon Tarifa is a popular singer and songwriter of Pop music. Joni Tarifa, shqiptar me origjinë, po korr frytet e punës së tij disa vjeçare. Djaloshi nga Tirana i cili profesion të vërtetë ka marketingun, jeton prej shume vitesh në Holandë. Ai është djali i dytë i Fatos Tarifës, ish-ambasador i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas në Holandë. “U larguam nga Shqipëria familjarisht dhe u vendosëm në Chapel Hill, shtet i Karolinës së Veriut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aty mbarova s...

>> Full biography >>


Official

Webiste

Twitter

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Adriano Rama

Alex Seitaj

Kelly

Dilan Reka

Antre

Petrit Kola

Adrian Hila

Kristo Thano

Genti Deda

Klajdi Musabelliu


Tags: Jon Tarifa, Joni Tarifa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018