A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jonida Maliqi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  84
  • Origin:
  • Tirane 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jonida Maliqi is a popular singer of Pop music. Qe ne moshe te vogel ka patur deshiren per te kenduar dhe nuk privohej aspak nga ambjentet qe e rrethonin. Ishte pjanistje Nora Cashku e cila e degjoi per here te pare ne autobusin e unazes teksa po kendonte nje kenge te Parashqevi Simakut. Viten qe vijoi duke u terhequr nga keshilla e zonjes Cashku e ema e regjistroi ne konkursin e shkolles se muzikes “Deshmoret e Lirise” ku studioi per kater vjet violine. Ne moshen 9 vjecare nen ndikimin e Suza...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Official

Webiste

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Nuk Te Pres (2005)


» Add A Song »

N'Errësirë
Jam Bërë Si Ti
Sonte
Nje Ore Me Shume
Mother (Kthehem Te Dielen)
Fantastik
Vlej Per Ty
Fli Tani


Translations (1)


Related Artists:

Lili Gjidodaj

Elia Zaharia

Erga Halilaj

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Kamela Islamaj

Jonida Vokshi

Alketa Vejsiu

Ingrit Gjoni

Barbana


Tags: Jonida Maliqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018