A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jorgo Papingji

Tags: Jorgo Papingji

Origin: Vlorë      Age: 75   Zodiac sign: Binjaket  
Jorgo Papingji is a very famous songwriter. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipër...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  18

More Songs

Loading... Please wait
See More


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018