A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jorgo Papingji

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Age:
  • 75
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Jorgo Papingji is a very famous songwriter. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipër...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Enis Mullaj

Aldo Shllaku

Aleksandër Lalo

Pjetër Gaci

Ferdinand Deda

Kujtim Laro

Palokë Kurti

Prenk Jakova

Nikolla Zoraqi

Gent Myftaraj


Tags: Jorgo Papingji

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018