A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josh Turner

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Nashville 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Josh Turner is a very famous international artist. Joshua Otis "Josh" Turner is an American singer and actor who signed to MCA Nashville Records in 2003. That year, his debut album's title track, "Long Black Train", was his breakthrough single release. His second album, Your Man (2006) accounted for his first two number one hits: "Your Man" and "Would You Go with Me," while 2007's Everything Is Fine included a No. 2 in "Firecracker." Haywire, released in 2010, produced his biggest hit, the No. 1 ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Ne-Yo

Akon

Bobby Valentino

Don Omar

Tito El Bambino

Sami Yusuf

David Bisbal

Tom Boxer

Kanye West

Flo Rida


Tags: Josh Turner

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018