A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josif Gjipali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
BIOGRAFIA: Josif Gjipali is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Tenor qe po hap nje karriere te mrekullueshme ne skenat e Europes duke luajtur rolet me te rendesishme te tenorit ne operat e medha, duke i dhene emrin e vecante te nje tenori te klasit te pare. Mbas nje karriere te suksesshme ne Shqiperi ai sot deputon ne operen e La Scala, Milano si dhe ne te gjithe skenat me prestigjoze te Europes ne rolet e operave si "Trovatore", "Traviata", "Ballo me Maska", "Bohema", "Turandot", "Toska", "Norma" etj. Nivel...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Xhelal Bakraqi

Denik Prizreni

Riad Ymeri

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Ibrahim Tukiçi

Qendrim Kodraliu

Mr.Kujtim

Big Miri

Bleduka


Tags: Josif Gjipali

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018