A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josif Gjipali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
BIOGRAFIA: Josif Gjipali is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Tenor qe po hap nje karriere te mrekullueshme ne skenat e Europes duke luajtur rolet me te rendesishme te tenorit ne operat e medha, duke i dhene emrin e vecante te nje tenori te klasit te pare. Mbas nje karriere te suksesshme ne Shqiperi ai sot deputon ne operen e La Scala, Milano si dhe ne te gjithe skenat me prestigjoze te Europes ne rolet e operave si "Trovatore", "Traviata", "Ballo me Maska", "Bohema", "Turandot", "Toska", "Norma" etj. Nivel...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Denik Prizreni

Xhelal Bakraqi

Riad Ymeri

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Ibrahim Tukiçi

Sadat Makolli

Qendrim Kodraliu

Spinxak

Diellon Mustafa


Tags: Josif Gjipali

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018