A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jozefina Simoni

Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Jozefina Simoni is a popular singer of Pop music. Jozefina është rritur me muzikë dhe megjithëse në moshë të vogël, nuk e imagjonon dot veten larg këngës. Ajo studion për Kitarë në shkollën e mesme “Prenk Jakova”, edhe pse arma e saj e fortë mbetet vokali. Njohja me trajneren e saj ka qenë e hershme, në një talent show për fëmijë ku Jozefina merr mësimet e para nga Alma, e cila ishte e bindur për talentin e saj premtues. Jozefina mban mend se hera e saj e parë në skenë ishte shumë emocionuese, p...

>> Full biography >>


Voice Of Albania

(Finalist)

Aldo Simoni

(Her brother)

Gjeniu I Vogel

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elisa Salla

Liridona Sinani (Dona)

Ana Bakaj

Emma (Emanuela Manaj)

Juna Manaj

Fabiola Agalliu

Meri Mema

Albresha

Viki

Risa


Tags: Jozefina Simoni

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018