A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jozefina Simoni

Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Jozefina Simoni is a popular singer of Pop music. Jozefina është rritur me muzikë dhe megjithëse në moshë të vogël, nuk e imagjonon dot veten larg këngës. Ajo studion për Kitarë në shkollën e mesme “Prenk Jakova”, edhe pse arma e saj e fortë mbetet vokali. Njohja me trajneren e saj ka qenë e hershme, në një talent show për fëmijë ku Jozefina merr mësimet e para nga Alma, e cila ishte e bindur për talentin e saj premtues. Jozefina mban mend se hera e saj e parë në skenë ishte shumë emocionuese, p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Finalist)

Aldo Simoni

(Her brother)

Gjeniu I Vogel

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elona

Donjeta Krasniqi

Oreta Leka

Elita Ziberi

Antonela Çekixhi

Bora Fera

Almeda Luca

Artela Brahimi

Nilsa Hysi

Darla


Tags: Jozefina Simoni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018