A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Julka is a popular singer of Pop & Dance music. Julka Gramo është një nga këngëtaret më të mira shqiptare, e cila për pak kohë i ka munguar ekranit shqiptar me këngë potente dhe vokale. Ajo është një gazetare e shkëlqyer dhe punon si drejtoreshë e NRG radio. Julka ka publikuar këngë shumë të dashura nga publiku. Në Nëntor 1999, Julka merr pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Stolia E Merzise". Në Dhjetor 2001, Julka merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Egzistoj". Në Në...

>> Full biography >>


Andy Dj

(Her husband)

Twitter

Account

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dorina Tiko

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Lili Gjidodaj

Eneda Tarifa

Ingrit Gjoni

Inis Gjoni

Jonida Maliqi

Juliana Pasha


Tags: Julka, Julka Gramo

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018