A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jurgen Kaçani

Tags: Jurgen Kaçani, Jurgen Kacani

Origin: Vlore      Age: 24   Zodiac sign: Dashi  
Jurgen Kaçani is a popular singer in traditional music. Jurgen Kaçani ka filluar qe ne moshe te vogel te aktivizohet ne festivalet e femijeve. Festivali i pare ka qen ne Vlore per kengen popullore, ku kryetare jurie ishte Meliha Doda dhe ai eshte vleresuar me cmimin e dyte. Me pas ka vazhduar te ndjeke te gjithe festivalet e femijeve ne Vlore dhe ne moshen 11 vjecare ka perfaqsuar qytetin e Vlores ne festivalin nderkombetar ne Shkoder ne teatrin Migjeni ku eshte vleresuar me cmimin e dyte. Ka marr pje...

>> Full biography >>


  • Find Jurgen Kaçani on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  104

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018