A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jurgen Kaçani

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  111
  • Origin:
  • Vlore 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jurgen Kaçani is a popular singer of Pop & Southern Albania Traditional music. Jurgen Kaçani ka filluar qe ne moshe te vogel te aktivizohet ne festivalet e femijeve. Festivali i pare ka qen ne Vlore per kengen popullore, ku kryetare jurie ishte Meliha Doda dhe ai eshte vleresuar me cmimin e dyte. Me pas ka vazhduar te ndjeke te gjithe festivalet e femijeve ne Vlore dhe ne moshen 11 vjecare ka perfaqsuar qytetin e Vlores ne festivalin nderkombetar ne Shkoder ne teatrin Migjeni ku eshte vleresuar me cmimin e dyte. Ka marr pje...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Mariola Kaçani

(His sister)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

N.D.T

Leuname

Yoni Yo

Tidra

Lani (Street Thugs)

Edi Kala

Blazer

Teson

Glaugus Furtuna

Genti Deda


Tags: Jurgen Kaçani, Jurgen Kacani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018