A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Justin Timberlake

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Memphis 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Justin Timberlake is a very famous international artist of Pop music. Justin Randall Timberlake, shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave POP, R&B dhe një aktor. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit N'Sync. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur Justified. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës FutureSex/LoveSounds në të cilin gjenden hitet botërore siç janë Sexyback, My Love, What Goes ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Adam Lambert

Luis Fonsi

Tiziano Ferro

Alex Ubago

Guy Sebastian

Arash

Michel Teló

Alex Clare

Passenger

Kanye West


Tags: Justin Timberlake

Justin Timberlake in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018