A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
K-Master

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Pejë 
  • Residence:
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: K-Master is a popular singer and songwriter. Kushtrim Berisha aka K-master me vendbanimin në Prishtinë, përkohësisht jeton dhe vepron në Zurich të Zvicrrës. INFINIT8Records Me muzikë përkatësisht me komponime mirret nga viti 2001 dhe kënga e parë e tij e njohur për tregun shqiptar ishte kënga "Treni i Fundit" nga grupi DownTown një sukses ky në toplistat e radio dhe mediave shqiptare në Kosovë dhe diaspore. Gjate vitit 2003 komponoj kengen "Qika E Mihanes" këngë kjo e cila ishte një k...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

Gjergj Hila

Ergys Estrefi

Maringlen

Edmond Cibaku

Tahir Seferi

Endrik Beba

Joni Aliraj

Stiv Mello

Demir Zyko

Egert Pano


Tags: K-Master, K.Master, K Master

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018