A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngë Shkodrane

Tags: Këngë Shkodrane, Kenge Popullore, Shkodra, Kenge Shkodrane

Këngë Shkodrane is a very famous songs collection of Shkodra's Traditional music. Rruga e kenges shkodrane eshte e vjeter, madheshtore, ku te terheq nje force mahnitese, aq sa kur futesh ne kete tempull, nuk mund te dalesh, sepse e ndien veten ne nje bote te magjishme, te mbushur me dashuri per jeten e njerezit, midis lulesh shumengjyreshe, bukuria dhe aroma e te cilave ua shton hijeshine e madheshtine melodive magjepse dhe teksteve poetike te mrekullueshme. Dashuria per kengen shkodrane nuk eshte nostalgji, por dashuri per ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  75

» Add A Song »Këngë Shkodrane in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018