A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastriot Tusha

Tags: Kastriot Tusha

Origin: Elbasan      Age: 54   Zodiac sign: Dashi  
Kastriot Tusha is a very famous singer in traditional music. Kastriot Tusha është tenor shqiptar. Në Shkollën e Mesme të Muzikës "Onufri" (Elbasan) i mori mësimet fillestare për kanto. Më pas mësimet për kanto i vazhdoi në Akademinë e Arteve të Bukura në klasën e Gaqo Qakos. Studimet i kreu në vitin 2002 dhe më pas u aktivizua pranë solistëve të Teatrit të Operës dhe Baletit, por edhe si këngëtar, solist pranë Ansamblit të Këngëve e Valleve Popullore. Këtu ai realizoi shumë projekte me pjesëmarrje në shumë...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  23

World Music (2011)

Jeto Jeten (2005)

Duam Gol (2003)

A Live Performance: Latino-American-Clasic (2002)

Serenata (2001)


» Add A Song »


Elbasani Im Elbasan
Pa Kosovë Nuk Ka Shqipëri
Nen Driten E Qirinjve
Vlora Ime
Ndale Shkaun Moj Evropë
Balli I Oxhakut
Nostalgji
Autochthonous, Biri Im

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018