A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kastro Zizo - Kikiriku  (Feat. Noga)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Featuring

Noga

Song from the album:

"20 Hite 2010"

Song from the album:

"Ketri, Pula Dhe Njeriu"

Song from the album:

"Souljah"kikirik i vogel kikirik i madh
me thane, te thane, se lane
qe ditet e mija do te vinin dal nga dale
dhe ku me se fundi sollen vendin ku do piqej,
do digjej, mendoj se jepej shija e duhur apo flitej
po flitej per miljona apo dona
kerkoje veten tate te humnere bojna bojna
e thojna kerkojna ate qe se besojm na
e dime na si pime na e bojme si haxha SHQIPJA
fillon te dita e pare acari pi barin
kush hup me mua dije se kalon cari
a po me kupton apo si duket litari
dhe krahason sa kikirik eshte shqiptari

kikirik i vogel kikirik i madh.....

bie shi e djelli ka harru te dali
te gjith gezojne qe tja veve fajin shqiptarit
i dine 2 fjale kur skllaverohen tek tjetri
i thone pasqyres je mbreti
i thone pa ty nuk vle deti
e keshtu kalohen male male dhe kodra
me iken truri per norga
me fluturon mua mendja
oooo....
hajde korre hajde merre
hajde korre hajde bleje
u bon dhe ditet e mia
kur vendosem qe te iknim ne nga shpia
dhe me von ta bonim vija vija
aq a kishim ne fuqija
apo dija apo dija
ka ndodhur qe te vunim me pahir
ne ne pahirna

kikirik i vogel kikirik i madh je ti.....


Lyrics submited by Juli
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018