A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Katy Perry

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  26
  • Origin:
  • Santa Barbara 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Katy Perry is a very famous international artist of Pop music. Katheryn Elizabeth Hudson, me mire e njohur si Katy Perry, është një këngëtare amerikane. Ajo është bere e njohur me hitin e saj "I Kissed a Girl", i cili është dalur ne vitin 2008 ne tregun botëror. Këngëtarja amerikane Katy Perry e filloi karierrën e saj me këngën "I Kissed a Girl", me të cilën fitoj zemrat e të gjithë të rinjve në të gjithë botën në vitin 2008 dhe duke u bërë kështu pjesë e shumë klasifikimeve. Kënga e saj e dytë ishte "Hot 'n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Lady Gaga

Britney Spears

Lana Del Rey

Hilary Duff

Kelly Clarkson

Christina Aguilera

Hadise

Helena Paparizou

Adele

Jessie J


Tags: Katy Perry

Katy Perry in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018