A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Kelly is a popular singer of Pop music. Ai ka studiuar ne Akademine e Arteve ne Tirane dhe punon si producent muzikor. Ai ka bere shume kenge te cilat tashme jane hite dhe ka marre pjese ne disa festivale. Në Shtator 2007, Kelly merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Loti Qe Fal". Në Maj 2009, Kelly merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Neser". Në Maj 2008, Kelly merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Braktisja", ku shkon deri ne finale dhe fiton çmimin "Best Pop & Rock". ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luiz Ejlli

Adriano Rama

Klejvis Saliaj

Mateus Frroku

Kristo Thano

Erik Lloshi

Erjon Korini

Egzon Pireci

Shpat Deda

Lind Islami


Tags: Kelly, Kelli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018