A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kelly - Jetove


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2008

2008-11-20T00:00:00

Participating in

Kënga Magjike 2008


Jetove, derisa ajo te veshte
shikoje ne syt e saj
thoje ne zemer do mbaj
Ti flisje, qe ajo kur te mos heshte
thoje nuk vij me ajo dite
ku prej syve tsaj mos shoh
Kujtimi, mbi nje dite vjeshte prej saj,
si lule qe celin ne maj
se e doje jo nuk kishe faj
do jet e veshtir per ty,
te shohesh dashurin ne krahet e nje tjetri qe jeton.

Tani koha do kaloj imazhi saj do te tregoj
se gjerat jo nuk kan me vler
sa do larg te shkoj do te kujtosh
puthja do te jetoj, do jesh duke menduar
keshtu fati e ka shkruar
cdo gje qe nis mbaron se di a me beson...prap kerko.

Kerkove, lumturin nuk e gjete lere mos i bej faj
mos lejo heshtjen te te ndaj
Besoje, ne magjin e dashuris tende te vetem fillikat
dhe me mall kujton cdo nate
Mesove, sa veshtir eshte te duash dike qe te lendon
jeta per ty vazhdon , jetove keto netet e ftofta te vetmis
mbete i vetem ti.


Tani koha do kaloj imazhi saj do te tregoj
se gjerat jo nuk kan me vler
sa do larg te shkoj do te kujtosh
puthja do te jetoj, do jesh duke menduar
keshtu fati e ka shkruar
cdo gje qe nis mbaron se di a me beson..prap kerko.


Lyrics submited by Harami
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018