A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kënga Magjike 2010

18/11/2010 - 20/11/2010
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Attendees: Ardit Gjebrea
TV/Radio: TV Klan / Radio Klan
Festivali “Kënga magjike” 2010 u zhvillua në sallën e Pallatit të Kongreseve në datat 18, 19 dhe 20 nëntor. Ky eveniment muzikor u transmetua në Televizionin Kombëtar Klan, në “Supersonic Television”, në Radiotelevizionin 21ne Kosovë nëBallkanika Music Television, në televizionin maqedonas, kanali i dyte Shqip dhe si në radio NRG ne Tirane dhe Radio 21 në Kosovë. Edhe këtë vit në krah të prezantuesit Gjebrea u shfaqën dy vajza të huaja, Kelly nga Shetetet e Bashkuara të Amerikës dhe Andresa nga Brazili. Në një garë të fortë këngës dhe performancash muzikore, vete artistët, përmes votimit të hapur, që u aplikua për herë të parë, shpallën fituese këngën “Sa e shite zemrën”, një duet Juliana Pashës dhe Luiz Ejllit.

JON MUSIC & TVKLAN prezatojne:
Edicioni i 12-te i Festivalit "KENGA MAGJIKE"

LIVE nga Pallati i Kongreseve
18-19-20 Nentor 2010

FITUESIT E "KENGA MAGJIKE 2010"

Çmimi i Parë: Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli - “Sa e Shite Zemrën”

Çmimi i Dytë: Pirro Çako - "Mirembrema si je"

Çmimi i Tretë: Rozana Radi dhe Ramadan Krasniqi - “Valësi i Tradhëtisë”


Çmimet e natës finale:

Çmimi televiziv: Ronela Hajati – “Harroje”

Best Rock: Vedat Ademi – “Yjet s'bien shpesh”

Magjia e Parë: Argjentina Ramosaj – “Engjëjt Qajnë”

Best Hip-Hop: Stresi – “Tik Tak”

Best Performance: Zajmina Vasjari – “Një me Gjashtë”

Best Vocal: Era Rusi – “Gipsy Lover”

Best Dance: Teuta Kurti – “Mos Pi Mo”

Çmimi AMC: Burn – “E Dija”

Çmimi i Produksionit: Vesa Luma – “Vetëm”

Çmimi Diskografik: Çiljeta – “Të dy qajmë të ndarë”

Çmimi i Internetit: Noizy – “My Lady”

Best Balade: Olta Boka – “Mbete një Brengë”

Çmimi Çesk Zadeja: Gerta & Klejdi Mahmutaj – “Në Ditar Një Dashuri”

Best Stil: Adrian Gaxha – “Edhe një Herë”

Çmimi Tendencë: Rrezarta Shkurta – “Budallaçkë e Vogël”

Kantautori më i mirë: Pirro Çako – “Mirëmbrëma si je”

Çmimi i Kritikës: Rozana Radi & Ramadan Krasniqi – “Valësi i Tradhëtisë”

Çmimi i Interpretimit: Greta Koqi – “Koha s’ndal”

Kënga Hit: Eranda Libohova – “Rroftë Dashuria”

Kënga Magjike 2010 Kënga Magjike

Choose star rating
  Rating:  4.7 / Votes cast:  38Loading...


Kalendari
23/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Diellza Kolgeci
Diellza Kolgeci
39 vjeç
Xheroo
Xheroo
31 vjeç

This Week's Poll
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Dafina Zeqiri

  Majki

  Capital T

  Gent Fatali

Vote