Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #21/01/2005 - 23/01/2005
Auditorium 1 Tetori, PRISHTINE
Attendees: Ardit Gjebrea
TV/Radio: TV Klan / Radio Klan
Kenga Magjike 2004, edicioni i 6-te, u zhvillua ne 21-23 Janar 2005 ne Prishtine. Per here te pare Festivali Magjik kalon kufijte gjeografike ne Kosove me misionin e vetem qe t'i shkrije ato duke unifikuar kulturen dhe tregun muzikor shqiptar. Produksioni gjigand u mireprit si kurre me pare nga publiku dhe transmetohet dreperdrejt nga RTV21, TV Klan dhe Radio NRG. Disa qarqe diku te zbuluara dhe diku te fshehura u munduan te hidhnin balte ne nje pakice mediash kryesisht ne Kosove dhe ndonje e parendesishme ne Shqiperi, duke dashur ta sabotojne Festivalin deri ne nje 'alarm bombe' te rreme ne naten finale te tij, gje qe solli nje vonese prej 1 ore e 30 min. Por gjithcka i sherbeu nje publiciteti te papare dhe rritjes se prestigjit te Kenges Magjike. Ne fund, juria me Presidente Nexhmije Pagarusha, shpall kengen fituese te Festivalit te votuar nga vete kengetaret pjesemarres, “Prape tek ti do te vij” - kenduar nga Irma Libohova. Te ftuar speciale - Samantha Fox, Rednex,etj.


Vendi i parë dhe "Cmimi i kritikes": "Prap tek ti do vi"-Irma Libohova
Vendi i dytë dhe "Vokali me i mirë": "Dhe te dua"-Yllka Kuqi
Vendi i tretë dhe çmimi "Çesk Zadeja": "Leter dashurie"-Pirro Cako

Çmimi "Televiziv" :"Robnesha"-Mimoza Mustafa
Çmimi "Paraqitja skenike":"Ku je xhan"-Adrian Gaxha
Çmimi "Kantautor":"Nate e fundit"-Redon Makashi
Çmimi "Etno-muzikë":"Nuk kam faj qe roberoje"-Jonida Maliqi
Çmimi "Magjija e pare":"Lozonjarja"-Burim Hoxha
Çmimi "Diskografik":"Po s'më puthe ti"-Alketa Vejsiu
Çmimi "Interpretimi me i mirë":"Gjithmon do jem me ty"-Flori
Çmimi i "Publikut":"Ne një ishull qe nuk egziston"-Lejdina Celo
Çmimi "Kenga hit":"Shuje"-Shpat Kasapi
Çmimi "Produksioni":"Ika nga ti"-Edona Llalloshi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
lyrics.al © 2007 - 2017