Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #28/11/2013 - 30/11/2013
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Attendees: Ardit Gjebrea, Mariela Berliku, Evisa Larti, Ermal Mamaqi & Ervin Bejleri
TV/Radio: TV Klan / Radio Klan
Kënga “Tatuazh në zemër” e Besa Kokëdhimës është fituese e edicionit të sivjetmë “Kënga Magjike”, pasi mori numrin më të madh të pikëve nga votimi i këngëtarëve pjesëmarrës në këtë festival.

Çmimin e dytë e fitoi Ledina Çelo, kurse Endri dhe Stefi morën çmimin e tretë.

Megjithatë, edhe pjesëmarrësit tjerë nuk mund të ankohen, duke qenë se shumë prej tyre u larguan me trofe.

Kështu, çmime morën Dren Abazi, Jehona Sopi, Jonida Maliqi, Rovena Dilo, Nora Istrefi që mori çmimin diskografik, Olta Boka u zgjodh për performancën më të mirë.

Pastaj Bojken Lako Band mori çmimin për ‘Best Rock’, Manjola Nallbani mori çmimin e kritikës, balada më e mirë ishte kënga e Ledina Çelos. Endri dhe Stefi u nderuan për çmimin e këngës hit e kështu me radhë.

ÇMIMET E DHENA NE FESTIVALIN KENGA MAGJIKE

Era Rusi & GBMC “ Gjuju” Çmimi Bashkëpunimi më i mirë.
Xhesika Polo “Dashuri që vret” Çmimi Vokali më i mirë.
Ronela Hajati “Mos ma lsho” Cmimi i internetit.
Xhoi “Ndiej” Çmimi Magjia e parë.
Classic boys “Poltrona jote bosh” Çmimi Grupi më i mirë.
Adelina Thaqi “Po u mërzite” Çmimi Çesk Zadeja.
Mariza Ikonomi “Destinacion” Çmimi Interpretuesja më e mirë.
Dren Abazi “Mes Yjesh” Çmimi Stil.
Jehona Sopi “Të shkuara” Çmimi Tv Klan.
Jonida Maliqi “Ti” Çmimi Jon Music.
Olta Boka “E fundit tango” Çmimi Performanca më e mirë.
Nora Istrefi “I jemi je” Çmimi Diskografik.
Gjergj Leka “Po të lë një letër” Çmimi Kantautori më i mirë.
Rovena Dilo “Ne do të puthemi” Çmimi Rikthimi më i mirë.
Rozana Radi “Bekim” Çmimi Amc.
Bojken Lako “Harmoni në skaj” Çmimi Kënga më e mirë rok.
Manjola Nallbani “Vetëm unë” Çmimi i Kritikës.
Besa Kokëdhima “Tatuazh në zemër” Çmimi Best Dance.
Ledina Çelo “Gaboja” Çmimi Balada më e mirë.
Endri dhe Stefi “Jepe jepe” Çmimi Kënga Hit.


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  358
lyrics.al © 2007 - 2017