A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Me Pak Bejte Moj Du’ Me T’thanë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/05/2009

2009-05-29T15:15:15

Me pak bejte, moj, du’ me t’thanë
Se njikshtu du’ me fillue.
I: O prej marakut moj që m’ka zanë
M’dridhet moj zemra tuj t’shikjue. :I
T’i kalojmë malet tuj kja,
Emrin tand moj tuj t’a thirrë.
O zani yt po shkon për hava
N’zemrën time m’a’ ba birë.
Bishtalecat moj, zylyf arit
Gjanë për shpine m’i ke l’shue.
Oh, me ja plasë zemrën beqarit
Për së gjalli m’ke vorrue.
Vonë t’a njofta moj zemrën tande
M’paske dashtë me politikë.
O kur m’i çon do letra t’ftofta
O anë o për anë m’a ngulë ka i thikë.
Dru’jmu pak moj namve t’mija!
Se t’birojnë, moj, anë për anë
O s’dhimet vehtja, s’t’dhimna unë
Që po m’dan prej t’zezës nanë?


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018