A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Për Herë T’parë Kur T’pashë Moj Dije


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/10/2009

2009-10-28T16:41:15

Për herë t’parë kur t’pashë moj Dije
I: Sa kishe lulu’. :I
I: Sytë e tu moj bukurije
M’banë me t’dashunu’. :I
Ti n’ferexhe ishe mbyll-e
Moj e bukura vashë.
Ballit tand si hanë me yll-e
Mashallah i thashë.
Si m’diq nana njerka m’erdhi
Vu’jtjet kurr s’mu ndanë.
Nisa gjak për goje t’derdhi
Jetë për mu’ nuk ka!
Kërkush hallin mu’ të mjerit
Nuk don me ma dijtë.
Veç nji Shpend i im i zemrës
E n’gjofsha për ditë!
Shpendi yt jam unë, moj Dije
Hatrin pse s’ma ki?
Mish e shpirt jam përmbas teje
Po vij gjithë tuj shkri.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018