A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Njizet E Katër Pashallarë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/02/2014

2014-02-25T19:30:14

Njizet e katër o pashallarë
I: Se n’Janinë o vajtn’ e ranë. :I
Se n’Janinë o more vajt’n e ranë
Zaptu’n Shkodër o Elbasan-e.
Zaptu’n Shkodër more Elbasan-e
- Ç’ke Vasile more që po kan-e?
Ç’ke Vasile o qi po kan-e?
Se na e kema more o kalanë!
Kjo kalaja more me bedena
Shumë asllanat more i ka përmrenda
Lum kalaja more kan ka mrenda
Ali Pashën more me shtat zemra
Kjo kalaja midis detit
Karshillyk po i qet davletit
Kjo kalaja midis gjolit
Karshillyk po i qet Stambollit
Çka kalaja që o ushton-e
Ali Pasha po lufton-e
Ç’ka kalaja që po dridhet
Ali Pasha gjallë s’po lidhet


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018