A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Efa More Shokë, Efa


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/05/2009

2009-05-12T15:39:27

Efa more shokë, efa
Qare s’ju gjetë kësaj sevdasë.
Ashiku asht’ nji padishah
Mbi dertet e kësaj o dynjasë, ai!
Bahti i ashikut asht’ me fermon
O hasha s’i bihet nimetit.
Kur po m’del çuni në duqan
Pa thirrë po vjen, prej vetvetit.
More çun qi therrë dynjanë
Me qepallët si neshteri.
N’ahiret ju hekshin xhefatë
Se n’atë jetë nuk sundon dylberi.
E more çuni i Sejfullah Agës
Me e ditë sa shumë-o të due-e.
Soll për hatër t’Sheh Selimit
Kangën tone jam tuj ta knu’-e, ai!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018