A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Lavdu’ Qoftë Moj Perëndia


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/07/2009

2009-07-16T20:02:07

I: Lavdu’ qoftë moj Perëndia
Që ta dha këtë bukuri, jar. :I
I: O natë e ditë po kjaj si fmija
E s’po m’teren sytë e mi. :I
Dola në penxhere
Synin kur ta pashë
Qova i gotë raki moj gocë
Marshalla të thashë
Vetllën holl si hana s’pari
Syni jot si yll me bisht, jar.
Kaçurrelat n’midis ballit
Përmbi shoqet moj da me gisht.
Çohem heret pa ra dielli
Dal n’dritare me t’shikju, jar.
O e kthej kry’t prej drandofillit
N’gjoj bylbylat tuj këndu’.
O bylbyl, o bylbyl shkreta
Qi sa kohë je mbyllë n’kafaz, jar.
O medet hallin, unë o i mjeri
Derisa qi po pëlcas.


Lyrics submited by Bajram Mazrekaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018