A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Pesëdhjet Vjet O Shokë I Bana


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/04/2014

2014-04-26T12:37:16

I: Pes’dhjet vjet o shokë i bona
I mjeri kam hy n’pleqni. :I
I: Hala mirë nuk e kuptova
Çdo me thanë dashuni. :I
Vonë e mora vesh i shkreti
Çdo me thanë me qenë ashik.
Mora vesh çka ashtë sikleti
Kjo sevda don ustahllyk.
Ustahllyku, marifeti
Janë dy gjana për ashik.
Le ta marrin vesh mileti
Se pleqënia vjen nji ditë.
M’ka pasë thanë nji plak i vjetër
Kjo sevda don marifet.
Bon’ gjynah me kqyrë naj tjetër
Rri me tanden që ke kismet


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018