A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kenge Gjakovare - Kanga E Rexhep Gërçarit


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/06/2009

2009-06-01T12:51:38

I: Qatje poshtë o te mullini
Luftë po ban more Rexhep trimi. :I
I: Luftë po ban qaj Rexhep trimi.
Prej gojet n’a i dilte timi. :I
Qatje poshtë more në Gërçar
Luftë po ban me pashallarë.
I: O Rexhep i çikës-o!
Porsi yll i dritës-o! :I
Të mërkurën thirri telalli
Në mesditë na u mbyll pazari.
Në mesditë na u mbyll pazari
O rrethu’ Rexhep Gërçari.
- Në Çabrat more kush lufton?
- Ky Rexhepi me nizom.
O Rexhep i nanës-o!
I le nom Gjakovës-o!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018