A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Konstantine


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/05/2011

2011-05-18T00:06:15

Konstantine, heret po m’vjen
Se jam bamun hajde marak në ty, aman, aman
Se jam bamun hajde merak në ty!
I: O në ma daç moj goc-e hatrin mue
Tjetërkend s’shikjon me sy,
O fare aman. :I
Maraku ma i randë se plumi
Me njat zemër, hajde moj, katileshë, aman, aman
Me njat zemër hajde moj katileshë!
O bi me fjetë moj gocë, s’po m’zen gjumi
Don me m’lu’jtun mendt e kresë.
Fare aman.
More pllum’-o, krah’t e shkrum-e
Qe sa mot je hajde tuj fluturu’, aman, aman
Qe sa kohë je hajde tuj fluturu’?
O fluturo moj gocë dhe të shkojsh-e
Zgjoji ata që janë në gjum’
Fare aman!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018