A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kenge Per Femije - Qengji Vogel


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  184

27/11/2011

2011-11-27T20:43:43

Song from the album:

Kenge Per Femije


Qingji vogël rri mendushëm be be ba
Pse më flet ashtu trishtushëm be be be

Qingji vogël rri mendushëm be be ba
Pse më flet ashtu trishtushëm be be be
eja eja bashkë në arë tring tring tring
unë mbledh lule ti ha barë tring tring tring

eja eja bashkë në arë tring tring tring
unë mbledh lule ti ha barë tring tring tring

qingji dhe fatosi dashten be be ba,
shokt e mi ne tufë janë mbledhë be be be

(4 here)
une i vetem u merzita tring tring tring

(2 here)
Baba jem me ka premtue qingji im
me kopera ti me que qingji im

(2 here)
do te jem baresh e fshatit tring tring tring
do kullos brigje shpati tring tring tring


Lyrics submited by Dioni Rubina Dhe Rrona   ALDOooo


lyrics.al © 2007 - 2018