A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kenge Per Femije - Jam I Lashte Se Jam Shqiptar


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  53

25/10/2017

2017-10-25T20:47:30

Music:

Xhavit Ujkani

Lyrics:

Jorgo Papingji


cdo femij'ne k'te bote
ka nje fis,miq e shoke,
ka nje vend ku ka ler,
ka nje nen' e nje atdhe.

cdo femij' ne k'te tok,
ka nje gjuh',e ka nje fe,
ka nje vend ku ka ler'
ka nje nen'e nje atdhe

ndaj buron nga zemra
dhe me qiellin kenga
jam i par'nda jam krenar
se un'jam shqiptar.
ndaj buron nga zemra
dhe me qiellin kenga,
jam i lasht'ndaj jam krenar
se un'jam shqiptar.
un'jam krenar
se jam shqiptar,
ndaj jam krenar
se jam shqiptar.


more...
lyrics.al © 2007 - 2018