A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Per Femije - Kam Një Mik, Kam Një Shok


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  59

27/10/2015

2015-10-27T20:30:00

Music:

Shpëtim Saraçi

Lyrics:

Jorgo Papingji


Sa shumë kisha dëshirë
që të kem një qen
Por mamit dhe babit
S’di si t’ia them
Une mendjen
e kam mbledhur
Dhe nuk e zgjas
Se qenin e kam zgjedhur
të jetë dalmat
por qenin unë e dua
të mos t’jet nevrik
të jetë një qen i zgjuar
dhe shumë besnik

ref: Kërkova në qytet
un’anë e mbanë
dhe më në fund
e bleva në dyqan
ju them me të vërtetë
nuk bëj shaka
si qeni im në botë
nuk ka
la lalaalaaalaa...

II. Nuk jam unë shumë i bindur
Jam në dilemë
Më mirë të kesh një shok
Apo një qen
E di se do të lodhem
Them seriozisht
Do t’i mësoj futboll
Dhe pak anglisht
Por qenin unë e dua
Mos t’jet nerik
Të jetë një qen i zgjuar
Dhe shumë besnik.

Ref. Kërkova në qytet...
N’shëtitje kur un shkoj
me shoqërinë
të gjithë i prezantoj me qenin tim
t’ju them me të vërtetë
nuk bëj shaka
si qeni im
në botë nuk ka


more...
lyrics.al © 2007 - 2018