A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Kenge Popullore - Hajredin Pasha


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  146

25/02/2011

2011-02-25T09:03:58

Hajredin Pasha o po vjen o Radikes
Valle o ku jan o k'to malet e Dibres 2x

Valle ku jan o mor' k'to male e Dibres
Bejn' o kuvend o n' ate fushe o te Gjorices 2x

Ne fushe o t' Gjorices o more te kalaja
Hajredin Pashen more e ka gjet belaj 2x

Qe belaja pashen e ka gjete
Malet e Dibres more kan lidhe bese 2x

Kane lidhe bese o, mor kan lidhe te tane
Turkut Dibren o mos me ja dhane
2x

Hajredin Pasha o mor' ky hutaq e
S`mirret Dibra more me kerbaçe 2x

Hajredin Pasha more ku e ke ushtrine
Ne Malete Dibres o mor' mi kan' gri 2x

Ne Malet e Dibres o more m kane mbet te tane e
Hic o ma pak o se 12000 mije e 2x

Hic o ma pak o se 12000
kane mbet o ne llogore ne dhe pa i shti 2x

Hajredin pasha ku e ke lane atin,
ne Diber te Madhe e kam lane te ngratin2x


Lyrics submited by  armando
more...
lyrics.al © 2007 - 2018