Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 07-04-2017


Not Yet Rated

[07-04-2017]

Dritero Shaqiri mbush sot 38 vjeç

Nuk disponojmë akoma biografinë.

Lexo Më Shumë

,

Greta Zani feston sot ditëlindjen

Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme.

Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 1992. Ndërkohë, teksa i hyri botës së muzikës, pat ndjekur studimet në degën "Inxhinieri Ndërtimi", por pas 2 vjetësh studime i duhej t'i ndërpret, për shkak të udhëtimeve me Ansamblet. Tre vjet rresht, deri në vitin 1995, ka qenë soliste në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve popullore" - Tiranë.

...

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017