Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 09-04-2017


Not Yet Rated


[09-04-2017]
%instant1%xhensila-myrtezai%instant2%866%instant3%Xhensila mbush sot 24 vjeç%instant4%Është një nga këngëtaret me vokalin më të ëmbël që ka skena shqiptare. Për një kohë shumë të shkurtër ajo rrëmbeu zemrat e publikut me këngën dhe stilin magjepsës, duke mos përmendur edhe çmime të cilat i ka fituar nëpër kompeticione muzikore.
E Fejuar Me Besart Kallakun Gjinin e portokallis. Xhensila ka marre pjese edhe ne “Top Fest”, nderkohe qe na kanalin muzikor “Supersonic” transmetohet klipi i kenges se saj “A me do”. Besarti ka krijuar nj...%instant5%xhensila-myrtezai%instant6%,%instant1%jazmine-sullivan%instant2%70216%instant3%Jazmine Sullivan mbush sot 30 vjeç%instant4%Jazmine Marie Sullivan is an American recording artist from Philadelphia, Pennsylvania. Her debut single "Need U Bad," produced by Missy Elliott, reached number one on Billboard '​s Hot R&B/Hip-Hop Songs chart, while her second single, "Bust Your Windows," produced by Salaam Remi, peaked at number four. Elements of r&b, reggae, dub, pop, jazz, Neo soul and doo-wop can be heard in her work. Jazmine cites singers Kim Burrell, Lauryn Hil...%instant5%jazmine-sullivan%instant6%,%instant1%mentor-xhemali%instant2%452%instant3%Mentor Xhemali përkujtohet sot në 25 vjetorin e vdekjes%instant4%Mentor Xhemali ishte një personalitet i shquar jo vetëm i muzikës klasike, por edhe asaj partizane (marciale) e popullore është padyshim edhe i madhi dhe i paharruarri Mentor Gega "(Mentor Xhemali)".

Ai radhitet në qytetarët e nderit jo vetëm të Përmetit, që lindi aq njerez të shquar, por ai hyri në histori si krenari e Kombit Shqiptar. Me zërin e vokalin e tij, muzika shqiptare gjeti shkëlqimin, bukurinë, lulëzimin e saj. Mentor Xhemali lindi...%instant5%mentor-xhemali%instant6%,%instant1%andi-qerreti%instant2%7848%instant3%Andi Qerreti mbush sot 19 vjeç%instant4%Andi Qerreti e ka muziken trashegim nga daja i tij, ish anetar i grupit TNT. Andi ndjek studimet ne shkollen e mesme muzkore "Lorenc Antoni" ne Prizren - dega kanto. Bashkëpunimet rreth projektit të parë janë me një grup profesionalist, që sipas tij ka dhënë maksimunin që kënga të dalë e përkryer. Këngëtari në fjalë premton shumë që të krijoj një karrier të gjatë, dhe sigurisht si parim kryesorë ka eksperimentimin e llojeve të tingujve. Sipas ti...%instant5%andi-qerreti%instant6%
 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017