Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 10-04-2017


Not Yet Rated


[10-04-2017]
%instant1%jonida-vokshi%instant2%72208%instant3%Jonida Vokshi mbush sot 31 vjeç%instant4%Një ndër femrat më të bukura të ekranit shqiptar është Jonida Vokshi. Vajza me shumë talente ka një bukuri natyrale për të cilën shpesh herë komentohet pozititvisht. Jonida, e cila ka një emission të vetin në Digitalb, jep mësim në Akademinë e Arteve dhe gjithashtu është aktore, nuk e tepron kurrë me look-un dhe grimin. Pothuajse në të njejtën linjë, Jonida di të tërheqe vëmendje me thjeshtësinë e saj të admirueshme. Por shumë pak e dinë apo e mb...%instant5%jonida-vokshi%instant6%,%instant1%shaqir-cervadiku%instant2%307%instant3%Shaqir Cërvadiku feston sot ditëlindjen%instant4%Shkollën fillore dhe të mesme e ka kryer në Drenas (ish Gllogovc), ndërsa studimet i ka kryer në Prishtinë dega BAT(bazat e arsimit teknik). Ka punuar në shkollën e mesme në Drenas për 15 vite si mësimdhënës. Ai ka tre fëmijë, dy vajza e një djalë.

Me këngë ka filluar të mirret që i vogël, ende pa shkuar në shkollë, dhe kjo dëshirë lindi nga babai i tij, Halil Cërvadiku, që ishte ndër rapsodët e mirënjohur në Drenicë dhe më gjerë. Babai i tij ...%instant5%shaqir-cervadiku%instant6%,%instant1%vera-laci%instant2%1431%instant3%Vera Laçi mbush sot 49 vjeç%instant4%Këndon që prej viteve '70-ta, duke i dhënë kulturës sonë edhe më tepër vlera.

Ajo kryesisht këndon këngët "e shenjta" dibrane, bashkarisht me Lirie Rashën, Qerim Sulën, Saje Poleshin, Dritan Jasharin,e shumë artistë të mëdhenj.

Ka edituar një mori këngësh popullore, bashkëpunime, albumet : "Stop helmimet", "Oj Xhemile" 2009, por edhe klipe.

Jeton dhe vepron në Tiranë....%instant5%vera-laci%instant6%,%instant1%shkenda%instant2%590%instant3%Shkenda Dubova mbush sot 32 vjeç%instant4%Shknda Dubova ka lindur në Gjilan. Ajo rrjedh nga një familje patriarkale. Është fëmija i madh i prindërve Shaip Dubova dhe nëna Luljeta Dubova (mësuese e biologjisë), si dhe ka një motër Dafina Dubova dhe një vëlla Ardian Dubova.
Njihet tashmë si një këngëtare e afirmuar. Ka të publikuara disa këngë ku ndër më të famshmet cilësohet "Ditëlindja" e cila u bë edhe hit në atë kohë në vitin 2009 dhe u shpërblye me Çmimin Special Nga Zico Tv në Zhurm...%instant5%shkenda%instant6%,%instant1%miranda-hashani%instant2%655%instant3%Miranda Hashani mbush sot 44 vjeç%instant4%Miranda Hashani u lind ne France, por eshte kthyer ne Shkup me familjen. Me muzike fillon qe ne moshen 5-vjecare, kurse ne moshen 10 vjece ftohet nga RTVM ne Shkup per te bere incizimet e kengeve te para per femije, duke pare talentin e saj ne muzike. Pothuaj nuk kishte koncerte e festivale ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni qe te mos ishte prezente Miranda Hashani. Ishte viti 1992 qe Miranden e ben kengetare me plot kuptimin e fjales. Deri me tani me...%instant5%miranda-hashani%instant6%,%instant1%jurgen-kacani%instant2%5985%instant3%Jurgen Kaçani mbush sot 24 vjeç%instant4%Jurgen Kaçani ka filluar qe ne moshe te vogel te aktivizohet ne festivalet e femijeve
ku festivali i pare ka qen ne Vlore per kengen popullore, ku kryetare jurie ishte MELIHA DODA dhe ai eshte vleresuar me cmimin e dyte. Me pas ka vazhduar te ndjeke te gjithe festivalet e femijeve ne vlore dhe ne moshen 11 vjecare ka perfaqsuar qytetin e Vlores ne festivalin nderkombetar ne Shkoder ne teatrin Migjeni ku eshte vleresuar me cmimin e dyte. Ka marr ...%instant5%jurgen-kacani%instant6%,%instant1%burim-mehmeti%instant2%4194%instant3%Burim Mehmeti mbush sot 35 vjeç%instant4%Nis karrierën si baterist (tupanxhi), në orkestrën e mirënjohur "Modul", ku ndërkohë ka krijuar dhe tekstet e këngëve.

Si këngëtar, Burimin e shijojmë që nga viti 2007, ku nga ky vit ka arritur sukses të madh, duke shpalosur vlerat e tij të pashuara.

Ka të realizuar dy albume të kënduar live, por ajo që bie në sy më shumë, është hiti "Këndoma këngën sa t'jam gjallë", bashkëpunim me të madhin Ismet Peja, iniciativë e marë nga vetë Burimi. ...%instant5%burim-mehmeti%instant6%,%instant1%tina-pepa%instant2%7759%instant3%Tina Pepa feston sot ditëlindjen%instant4%Nuk disponojmë akoma biografinë.%instant5%tina-pepa%instant6%,%instant1%elis-nova%instant2%5583%instant3%Elis Nova mbush sot 26 vjeç%instant4%Paraqitja e tij ne “The Voice of Albania” do te bente qe ai te kishte nje boom sa I perket numrit te fansave, ne menyre te vecante fale fansave femrave.
Trajnierja e tij Miriam Cani I premtoi se do ta mbeshteste edhe me vone, ndaj dhe ai prezantohet ne Top Fest 9 me nje produksion te saj, “Koha e arte”....%instant5%elis-nova%instant6%,%instant1%anxhela-noti%instant2%7302%instant3%Anxhela Noti mbush sot 24 vjeç%instant4%Ajo është me origjinë nga Himara. Babai e saj dhe mamaja jan rritur ne Kuçove atje ku dhe lindi Anxhela. Pas dy vitesh familja e saj u transferua ne ishullin Kret e Greqis ku ajo u rrit prej 17 vitesh. Pasi mbaroj shkollen e mesme kthehet ne shqiperi per te konkuruar ne X-Factor Albania 2. Ajo fiton konkurimin dhe terheq vemendjen e jurise dhe behet nje nder konkurentet e finales e X-Factor me grupin e saj "Soul Sisters" dhe skualifikohet naten e...%instant5%anxhela-noti%instant6%,%instant1%tribun%instant2%4545%instant3%Tribun feston sot ditëlindjen%instant4%Tribun lindur me 10 prill dhe merr pjese ne grupin THE BLOODY ALBOZ apo i njohur ndryshe si T.B.A...%instant5%tribun%instant6%
 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017