Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 12-04-2017


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
[12-04-2017]

Genta Ismajli mbush sot 33 vjeç

Gentiana "Genta" Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Në moshën 19 vjeçare, u kthye në Kosovë për të kënduar kengen me titull "Dridhem". Këngë u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës. U zhvendos në Kosovë dhe mori pjesë në disa konkurse muzikë, si në Shqipëri dhe Kosovë. Vendosi të kthehej në Kosovë për disa arsye të ndr...

Lexo Më Shumë

,

Nikolle Nikprelaj feston sot ditëlindjen

Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës
i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si,
lahutë, çift...

Lexo Më Shumë

,

Aida Baraku mbush sot 48 vjeç

Aida Baraku U lind me 12 Prill te vitit 1969.është një këngëtare dhe gazetare nga Kosova. Shihet si një ndër femrat më të guximshme dhe zgjuara në Kosovë. Më shumë sukses ka pasur si kompozitore. Këngët që ajo ka kompozuar së bashku me bashkëshortin e saj, Armend Rexhepagiqi, për Tunën, Jehona Sopin dhe shumë këngëtare të tjera, kanë arritur me dhjetëra herë majat e toplistave shqiptare. Aida Baraku si gazetare kulture ka shkruar mes tjerash për ...

Lexo Më Shumë

,

Linda Hakaj mbush sot 35 vjeç

Shkollën fillore dhe dy shkollat e mesme, Gjimnazin "Frag Bardhi" dhe shkollën e mesme të muzikës "Prenk Jakova", i mbaroi në Mitrovicë me sukses shembullor.

Pasi mbaron dy vitet e shkollës së mesme, pranohet në Akademinë e Arteve, dega e muzikës, drejtimi "solokëndim", d.m.th. në moshën 16 vjeçare studion për solokëndim, në krye me Prof. Ahmet Dergutin.

Korr suksese të mëdha nëpër koncerte e shfaqje operistike, si në vend ashtu dhe jashtë...

Lexo Më Shumë

,

Zeqe Kuqi mbush sot 63 vjeç

Që i ri kishte filluar të këndojë. Kishte lindur si këngëtar nga shoqëritë kulturore artistike.Këndon bukur dhe zëri i tij taman përshtatet me zhanrin që këndon. Është ky Zeq Kuqi,këngëtari që vjen nga qyteza e Deçanit. Këngën e ka në shpirt, por për profesion ka mantelin e bardhë. Ai është specialist i mjekësisë.Punon si kardiolog. Thotë se këngën dikur e kishte hobi, kurse sot i është bërë pjesë e jetës së tij.

Zeq Kuqi është këngëtari i fam...

Lexo Më Shumë

,

Juvi mbush sot 23 vjeç

Ushtron profesionin si kengetare prej 4 vjetesh ne diaspore....

Lexo Më Shumë

,

Sak Noel mbush sot 34 vjeç

Sak Noel (born Isaac Mahmood Noell) is a Catalan DJ, music producer, songwriter and music video director. He was also founder and co-owner of Moguda, the Catalan nightlife community. Now, Moguda is non-operational. Since late 2011 he has been the owner of Noel Music. He is best known for his international hit "Loca People," and is also well known for the use of humour in his song lyrics and music videos....

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017