Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 13-04-2017


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
[13-04-2017]

Jasmina Sahiti mbush sot 34 vjeç

E lindur ne kosovë mirpo shkollen e kreu ne zvicerr.
Jasmina sahiti murr pjes ne SHKA mergimi qe u fotmu ne fund te vitev 80
Aty ishte baba i saj themelues i shoqeris,
Jasmina sahiti merr pjes ne koncerte dhe konkurse te ndryshem neper zvicerr.
Dhe ne vitin 2004 Jasmina shoqerohet me grupin SHKA iliret ne lausanne te zvicrres ku aty merr pjes ne festivalin e Gjirokastres.
Jasmina sahiti rikthehet muzikes me zhenrin qe i perket asaj me shum...

Lexo Më Shumë

,

Mark Marku mbush sot 25 vjeç

Prej vitit 2002 deri 2006 vijoi mësimet në shkollën e ulët te muzikës "Prenk Jakova" ne Gjakovë - dega kitarë.
Ne vitin 2004 ishte edhe antarësimi ne korin e qyetit (te udhëhequr nga Astrit Pallaska). Ishte edhe anëtar i grupit te vallëzimit "Art Design" (tek Jeton Vorfi).

Ne vitin 2006 Marku u shperngul ne Austri (Vjene), ku edhe momentalisht jeton dhe vepron atje....

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017