Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 14-04-2017


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

[14-04-2017]
%instant1%dafina-zeqiri%instant2%298%instant3%Dafina Zeqiri mbush sot 28 vjeç%instant4%Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e kishte shkruajtur vetë. Në moshën 16-vjeçare u kthye në Kosovë me pak fjalë dhe pa bujë, por i dhuroi dëgjuesëve hite pas hitesh. Ajo u bë pjesë e TOP listave të televizioneve dhe radiove lokale dhe në shume raste edhe i kryesonte ato. Me zërin e këndshëm, sharmin dhe paraqitjen mjaft atraktive skeni...%instant5%dafina-zeqiri%instant6%,%instant1%irma-libohova%instant2%65%instant3%Irma Libohova mbush sot 58 vjeç%instant4%Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Irma Libohova, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Aj...%instant5%irma-libohova%instant6%,%instant1%aziz-murati%instant2%303%instant3%Aziz Murati mbush sot 39 vjeç%instant4%Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet.Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja....%instant5%aziz-murati%instant6%,%instant1%kastriot-tusha%instant2%230%instant3%Kastriot Tusha mbush sot 54 vjeç%instant4%Kastriot Tusha është tenor shqiptar.

Në Shkollën e Mesme të Muzikës "Onufri" (Elbasan) i mori mësimet fillestare për kanto. Më pas mësimet për kanto i vazhdoi në Akademinë e Arteve të Bukura në klasën e Gaqo Qakos.

Studimet i kreu në vitin 2002 dhe më pas u aktivizua pranë solistëve të Teatrit të Operës dhe Baletit, por edhe si këngëtar, solist pranë Ansamblit të Këngëve e Valleve Popullore. Këtu ai realizoi shumë projekte me pjesëmarrje në...%instant5%kastriot-tusha%instant6%
 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017