Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 15-04-2017


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
[15-04-2017]

Fjolla Morina mbush sot 31 vjeç

Fjolla Morina është një këngëtare me shumë sharm nga Kosova. Fjolla nuk ka shumë kohë që ka dal në tregun muzikor mirëpo kjo nuk i ka prishur punë që të lë gjurmë kudo ku ka shkuar. Muzika për të është një hobi që ka shumë rëndësi pasiqë siç thotë ajo këtë talent e ka trashëguar nga e ëma. Si shumë këngtarë edhe Fjolla u bë e njohur me performancat e saj në festivale ku u paraqit me hitet e saj siç ishte “O pse të du“ në “Video Festin Muzikor“, “...

Lexo Më Shumë

,

Luis Fonsi mbush sot 39 vjeç

Luis Alfonso López Rodríguez-Cepero, zakonisht më i njohur si Luis Fonsi, është një këngëtare Puerto Rico, kompozitor dhe aktor. I lindur në Porto Riko, Fonsi dhe familja e tij më vonë u transferua në Orlando, Florida, gjatë fëmijërisë së hershme Fonsi-së. Rreth kohës që ai ishte dhjetë vjeç, Fonsi filloi të ëndërrojnë për t'u bërë një anëtar i Menudo, një grup amerikan Latine djalë. Duke mos qenë në gjendje për të ndjekur atë ëndërr, ai e bëri, ...

Lexo Më Shumë

,

Iyaz mbush sot 30 vjeç

Keidran Jones, better known by his stage name Iyaz, is a British Virgin Islands singer-songwriter and dancer, signed with the record label Beluga Heights Records. He is known for his singles "Replay", "Solo" and "Pretty Girls". He released his debut album Replay in 2010.

Iyaz was born in 1987 to a musical family. He grew up in Tortola in the British Virgin Islands. Iyaz studied digital recording at New England Institute of Technology. "Island ...

Lexo Më Shumë

,

Erkan Musliu mbush sot 32 vjeç

Erkan Musliu lindi ne Kumanove ku dhe filloi karrieren e tij qysh ne moshe te re merrej me muzike. Albumin e pare i cili titullohej "Qysh i ri ne gurbet" ne vitin 2000. Pastaj vazhdoi me album te dyte ne vitin 2002 me titull "Kurr". Me tutje vazhdoi me hitet e radhes ku ne vitin 2011 beri baladen e bukur "Krejt kofshin fal", me pas vazhdoi me albumin e trete te radhes te cilin e lansoi ne vitin 2012 me titull "Syte e mi" me nje koleksion kengesh....

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017