Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 16-04-2017


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
[16-04-2017]

Elda Shabani (Madonna Shqiptare) mbush sot 40 vjeç

Elda Shabani, e njohur per publikun shqiptare me pseudonimin Madonna shqiptare, eshte kengetare, aktore, drejtuese e spektakleve ne tv shqiptare, fituese e cmimit te pare ne festivalin kenga e dasmes e cila fitoi diskun e arte me kengen [luni luni me sevda]. kete disk te arte pati nderin tja dorezoje ambasadori turk ne shqiperi,pas nje kohe te gjate mungese ne shqiperi,pupliku shqiptare i beri nje pritje fenomenale ne kete koncert,[madonna shqipt...

Lexo Më Shumë

,

Akon mbush sot 44 vjeç

Emri i Akon jashtë skene është Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. Ai është një këngëtar, producent dhe kompozitor afroamerikan. Akon kaloi tre vite në burg para se të bëhej i njohur dhe atje zbuloi aftësite e tij muzikore. Më pas, u zbulua nga një producent dhe nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ”SRC Records”. Akon u bë i njohur në vitin 2004 me publikimin e albumin e tij të parë, “Trouble”, në të cili...

Lexo Më Shumë

,

Shkodran Tolaj mbush sot 37 vjeç

Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron"...

Lexo Më Shumë

,

Hajrulla Emini mbush sot 50 vjeç

Hajrulla Emini ka lindur ne Shkup ku edhe jeton e vepron, ka te mbaruar shkollen e mesme dhe fakultetin pedagogjik gjithashtu ne Shkup, ku edhe punon si mesimdhenes,me muzik folklorike meret qe nga femijeria dhe nje kohe te gjate ka qen edhe anetar i SHKA Emin Duraku nga Shkupi dhe antar i kryesis se saj nga e cila eshte lauruar disa here me mirenjohje dhe plaketa per kontributin e dhen ne fushen e muzikes folklorike shqiptare si instrumentist dh...

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017